SIGMA nie bez powodu kładzie w swoim procesie produkcyjnym nacisk na najwyższą jakość:

 

„Nasza miłość do fotografii nie może się z niczym równać. Głęboko doceniamy chęć fotografa do rejestrowania i ekspresji – jego pasję. Rozumiem potrzebę uchwycenia momentu, w którym rodzi się wyjątkowe dzieło sztuki.”

Contemporary

Linia Contemporary oferuje najnowszą technologię łącząc świetną charakterystykę optyczną ze zwartą konstrukcją, zaspokajając szeroki zakres potrzeb.

.

.

Wyposażając te obiektywy we wszystkie najnowsze technologie, firma Sigma rozwiązała trudny problem – konieczność zachowania małej wagi i rozmiarów bez pogarszania zaawansowanej charakterystyki optycznej lub funkcjonalności. Obiektywy z linii Contemporary, cechujące się wysoką jakością pracy, uniwersalne, kompaktowe i łatwe do przenoszenia, mogą wykonywać zdjęcia krajobrazowe podczas podróży, zwykłe migawki z życia, zdjęcia rodzinne oraz sprawdzą się w wielu innych sytuacjach.

Art

Linia Art została zaprojektowana z myślą o wyrafinowanej charakterystyce optycznej i ogromnej sile wyraz, zapewnia ekspresję artystyczną na najwyższym poziomie.

.

Obiektywy te, cechują się niezrównaną charakterystyką ekspresji, spełniają wygórowane oczekiwania fotografów o inklinacjach twórczych i artystycznych. Obiektywy linii Art, opracowane z maksymalnym naciskiem na walory artystyczne, trafią w gusta użytkowników, którzy cenią kreatywny, intensywny wyraz ponad kompaktową budowę czy wielofunkcyjność. Oprócz zdjęć krajobrazów, portretów, martwej natur, zbliżeń i zwykłych migawek z życia, doskonale nadają się one do fotografii, która wyzwala w fotografie wewnętrznego artystę. Obiektywy linii Art, idealne do fotografii studyjnej, oferują równą siłę wyrazu podczas fotografowania architektury, rozgwieżdżonego nieba, robienia zdjęć podwodnych i wielu innych sytuacji.

Sports

Obiektywy linii Sports oferują wyrafinowaną charakterystykę optyczną i ekspresję, a jednocześnie możliwość rejestracji szybko rozgrywających się wydarzeń, dzięki czemu fotografowie mogą zrobić dokładnie takie zdjęcia jakie chcą.

Dzięki świetnej charakterystyce optycznej i sile wyrazu obiektywy te są w stanie rejestrować szybko poruszające się obiekty nawet z dużej odległości. Ta wysoko wydajna linia oferuje również szereg funkcji wspomagających fotografa w wymagających warunkach i sytuacjach. Oprócz zdjęć sportowych obiektywy doskonale spisują się również w fotografowaniu ptaków, dzikich zwierząt oraz samolotów, pociągów i samochodów wyścigowych Inną ważną cechą obiektywów linii Sports jest szeroki zakres opcji dostosowywania: wszystkie ustawienia mogą zostać wyregulowane odpowiednio do preferencji fotografa za pomocą dołączonego oprogramowania.

PRODUKCJA W JAPONII

4

W naszej fabryce w Aizu procesy produkcyjne obejmują wszystkie elementy – od form aż po części

 

Historia fabryki w Aizu, naszego jedynego zakładu produkcyjnego, to również historia samej firmy Sigma. Od chwili, kiedy po raz pierwszy pojawił się pomysł założenia fabryki w Aizu, staraliśmy się rozwijać i rozrastać jako członkowie społeczności lokalnej. Jesteśmy zdania, że kiedy firma zakłada swoją centralę od tego momentu bierze na siebie odpowiedzialność ekonomiczną i kulturową wobec społeczności lokalnej. Nasza działalność może koncentrować się na rynku globalnym, ale nasza odpowiedzialność zaczyna się w domu.

Zdolność firmy Sigma do płynnego koordynowania spraw na miejscu jest w dużej mierze efektem wyjątkowego, pionowo zintegrowanego systemu produkcyjnego. Nie licząc garstki procesów, wszystkie czynności wykonujemy wewnętrznie, w tym szlifowanie soczewek, kształtowanie części z tworzyw sztucznych, malowanie, instalację podłoży, montaż, produkcję śrubek i innych części oraz obróbkę form. Wszystkie nasze obiektywy, aparaty i lampy błyskowe również są produkowane w fabryce w Aizu w ramach systemu zintegrowanego. Dzięki linii produkcyjnej, którą można w elastyczny sposób przekształcać według skrupulatnego planu produkcyjnego i w łatwy sposób przystosowywać do produkcji małych partii ze zróżnicowanych części, procesy produkcyjne odbywające się w Aizu stanowią największy atut firmy SIGMA

TESTY SIGMA A1 MTF

2

Każdy obiektyw Sigma przechodzi ocenę i testy charakterystyki przy użyciu autorskiego systemu A1, bazującego na 46-megapikselowej matrycy direct image Foveo X3.

Istnieją trzy wymogi do stworzenia wyjątkowych obiektywów: świetny projekt, precyzyjne wykonanie oraz kontrola zapewniająca zgodność ze specyfikacjami. Obiektywy Sigma rodzą się z przemyślanych projektów i wyszukanej, zaawansowanej japońskiej technologii. Ostatnim krokiem jest ewaluacja pracy. Niegdyś mierzyliśmy wydajność obiektywów za pomocą konwencjonalnych czujników. Jednak teraz stworzyliśmy autorski system A1* MTF (funkcja przenoszenia modulacji), korzystający z 46-megapikselowych matryc Foveon. Za pomocą tego systemu sprawdzamy każdy obiektyw z nowych linii w fabryce Aizu, naszym jedynym miejscu produkcji obiektywów. Wcześniej niewykrywalne detale o wysokiej częstotliwości teraz poddają się kontroli, umożliwiając nam dostarczenie obiektywów o niezmiennie najwyższej jakości.

USB DOCK

5

Sigma USB DOCK jest jednym z elementów nowej Globalnej Wizji jaką SIGMA zaprezentowała we wrześniu 2012 roku na targach Photokina (www.sigma-global.com).

W połączeniu z bezpłatnym oprogramowaniem SIGMA Optimization Pro 1.0* pozwala fotografom na podłączenie ich obiektywu do swojego komputera w celu zaktualizowania oprogramowania oraz dopasowania niektórych parametrów, takich jak ostrzenie. W obiektywach z serii Sport możliwe jest również ustawienie wielu innych parametrów takich jak: szybkość AF, własny zakres limitera AF czy funkcjonalność Optycznej Stabilizacji OS.

ZMIANA MOCOWANIA

1

Sigma Corporation wierzy, że obiektyw jest nie tylko kluczowym narzędziem służącym fotograficznej ekspresji, ale też istotną wartością dla fotografów.

Dlatego stworzono system obiektywów, w którym fotograf jest na pierwszym miejscu. System, z którym można pracować po zmianie marki aparatu. Sigma jako doświadczony twórca wymiennych obiektywów, połączyła doświadczenie i wiedzę, by zaoferować unikalną usługę: „Zmiana Mocowania Obiektywu”. Dzięki tej usłudze, mocowanie Twojego obiektywu SIGMA może zostać zmienione na inny system, w zależności od posiadanego korpusu.

PRZEDŁUŻENIE GWARANCJI

rejestracja-obiektywu

Obiektywy z serii Contemporary (C), Art (A) i Sport (S) marki SIGMA, objęte są dwuletnią  gwarancją. W ramach programu „Przedłuż gwarancję” istnieje możliwość przedłużenia okresu gwarancji o jeden dodatkowy rok. W tym celu należy zarejestrować swój obiektyw na stronie gwarancja.sigma-foto.pl poprzez podanie wszystkich wymaganych w formularzu danych i wydrukowanie specjalnego certyfikatu, który należy dołączyć do karty gwarancyjnej.